Bioderma Cicabio lotiune reparatoare spray x 40ml

62,99 RON

Descriere

Loțiune reparatoare, uscucă leziunile și calmează pielea.

Timp de 8 ore.

Iritații superficiale ale pielii.

Fata, corp, buze, zone intime externe, pliurile scutecului.

Proprietați:

- usuca iritațiile superficiale, într-un mod durabil, datorită combinației de pudre absorbante naturale;

- cele trei ingrediente active acționează pe toate etapele biologice de reconstrucție cutanată;

- centella asiatică optimizează procesul de reparare al pielii;

- agenții săi antibacterieni (Cupru-Zinc) protejează epiderma;

- toleranță foarte bună;

- testat sub supraveghere dermatologică și pediatrică.

Mod de utilizare:

A se agita bine înainte de utilizare, până se eliberează biluțele în flacon.

Aplicați local pe pielea curată.

Pentru aplicarea produsului pe față, pulverizați mai întâi în palme. Închideți capacul după utilizare. Se utilizează de două ori pe zi până când pielea este complet tratată.

Evitați contactul produsului cu ochii. Nu aplicați pe pielea vizibil iritată sau zone exsudative.

Aplicați doar pe zona afectată.

În caz de îndoieli cu privire la aplicarea produsului la copii sub 36 de luni, sau dacă iritația persistă, consultați medicul sau farmacistul.

Ingrediente:

AQUA/WATER/EAU, BUTYLENE GLYCOL, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, ZINC OXIDE, SILICĂ, COPPER SULFATE, MANNITOL, XYLITOL, ZINC SULFATE, VITIS VINIFERĂ (GRAPE) VINE EXTRACT, RHAMNOSE, ASIATICOSIDE, MADECASSIC ACID, ACETYL DIPEPTIDE-1 CETYL ESTER, ASIATIC ACID, SODIUM HYALURONATE.

Prezentare:

40 ml

Ne asiguram in permanenta de acuratetea informatiilor prezentate. In situatia actualizarii fara instiintarea noastra in prealabil, acestea pot sa difere. Va recomandam sa consultati ambalajul produsului inainte de utilizare.

* Pretul afisat include TVA si este valabil doar pentru comenzile online plasate pe www.medik-on.ro. In farmaciile Medikon, pretul poate varia.

Detalii

Indicatii
Piele iritata
Tip produs
Spray